KLINIKA ORISING

TRYCHOLOGIA

Trychologia – naturalna pielęgnacja skóry głowy i włosów

ZAPRASZAMY DO KLINIKI ORISING

KLINIKA TRYCHOLOGII

Choroby związane ze skórą głowy lub włosami mogą dotknąć każdego z nas, a kiedy tylko pojawiają się niepokojące objawy, warto skorzystać z usług specjalisty, jakim jest trycholog. W naszej warszawskiej klinice specjalizujemy się w tej dziedzinie i zajmujemy się diagnozowaniem oraz leczeniem problemów ze skórą głowy, a także wypadaniem włosów i łysieniem – zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

TRYCHOLOG WARSZAWA

Czym jest trychologia?

Nazwa „trychologia” pochodzi od greckiego słowa „trikhos” (włos) i jest nauką o naturalnej pielęgnacji włosów, zajmującą się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy oraz włosów. Niesie rozwiązania i pomoc w przypadku takich dolegliwości, jak:

Dzieli się na medyczną, a więc skupioną na terapiach z użyciem środków medycznych, a także kosmetyczną, gdzie w celu poprawy stanu skóry głowy stosuje się zabiegi kosmetyczne albo fryzjerskie. Nauka ta znajduje się gdzieś pomiędzy dermatologią, a kosmetologią, zaś jej prekursorem był włoski profesor Enzo Formentini. Po raz pierwszy termin ten wprowadzono w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku, kiedy nauka stała się jedną ze specjalizacji na studiach.

ZADANIA TRYCHOLOGA

Specjalista z naszej warszawskiej kliniki, a więc trycholog, odpowiada za to, aby rozpoznać problem Pacjenta i znaleźć rozwiązanie w celu jego wyeliminowania. Kluczowa jest szybka reakcja i postawienie odpowiedniej diagnozy, bo im szybciej zostanie rozpoznany problem, tym łatwiej będzie go wyeliminować i zapobiec powstawaniu kolejnych, nawarstwiających się problemów. Trycholog po zdiagnozowaniu dolegliwości wykorzystuje w leczeniu specjalne, odpowiednio dopasowane preparaty, a w przypadku większych problemów, może zalecić nawet kilkumiesięczną terapię. Preparaty medyczne mają wpływ na hormony związane z mieszkami włosowymi oraz skórą głowy, regulując ich gospodarkę. Kiedy jest to niezbędne, możliwa jest również współpraca ze specjalistami z innych dziedzin, takimi jak endokrynolog, alergolog, dietetyk, a nawet psycholog.

Jak wygląda badanie i kto powinien z niego skorzystać?

Badanie przeprowadzane jest przy użyciu specjalnego mikroskopu albo kamery, z której obraz jest odpowiednio powiększony i dzięki temu można łatwo znaleźć przyczynę problemu. Trycholog zajmuje się weryfikacją wypadających włosów, biorąc pod uwagę fazy ich życia. Samo badanie jest bezbolesne i nie trwa długo, a specjalistyczny sprzęt umożliwia skuteczne zdiagnozowanie problemu, a następnie podjęcie trychoterapii (leczenia).

Na badanie do trychologa powinny udać się wszystkie osoby, które mają problem ze skórą głowy albo wypadającymi włosami. Najważniejsze jest jak najszybsze podjęcie decyzji, bowiem zwlekanie może tylko pogłębić problem i utrudnić leczenie. Należy pamiętać o tym, że leczenie trychologiczne ma charakter interdyscyplinarny, ponieważ przyczyn występowania problemów ze skórą głowy czy wypadania włosów jest bardzo wiele.

Zapraszamy do naszej warszawskiej kliniki, w której przygotowujemy indywidualne terapie dla Pacjentów zdając sobie sprawę z tego, że każdy problem jest inny i do wszystkich trzeba podejść z osobna.