KLINIKA ORISING

ŁYSIENIE

Leczenie łysienia androgenowego u kobiet, łysienie całkowite, łysienie głowy, łysienie plackowate, łysienie rozlane

ZAPRASZAMY DO KLINIKI ORISING

Łysienie

Istnieją różne rodzaje łysienia takie jak:

W dalszej części mogą Państwo zapoznać się z informacjami dotyczącymi różnych rodzajów łysienia.

Łysienie androgenowe u kobiet

Bardzo częstym problemem, z którym spotykają się nasi specjaliści jest wypadanie włosów u kobiet, które spowodowane jest wieloma czynnikami. Najczęściej problem ten dotyka pań po 70 roku życia, jednak dotyczy również osób, które nie skończyły 30 lat. Przeprowadzając badanie trychologiczne i wybierając skuteczną terapię, leczymy łysienie androgenowe u kobiet, które spowodowane jest działaniem hormonów. Stosujemy najlepsze środki i indywidualnie dobrane sposoby, co pozwala skutecznie rozwiązać problem z przerzedzeniami w centrum głowy, a także nadmiernie wysoką linią czołową.

Leczenie dotyczy również innych rodzajów łysienia, takich jak:

Zajmujemy się również problemami z grzybicą skóry głowy, łagodząc stan zapalny, który odpowiada za wypadanie. Zmiany w takim wypadku wywołane są infekcją grzybiczną i konieczne jest zastosowanie odpowiednich leków.

Aby skutecznie poradzić sobie z powyższymi dolegliwościami, niezbędne jest badanie trychologiczne (trychoskopia), które przeprowadzamy przy wykorzystaniu nowoczesnych mikrokamer, umożliwiających powiększenie obrazu 200 razy.

Łysienie całkowite

Łysienie całkowite (łac. alopecia universalis) – może mieć miejsce po przebyciu choroby, być spowodowane przyczynami genetycznymi, zaburzeniami hormonalnymi, stresem lub występować na podłożu alergicznym. Odrost włosów następuje po 3 – 6 miesiącach. Nasza praca ma charakter zindywidualizowany. Leczenie rozpoczyna się od dokładnego poznania problemów danego pacjenta i polega na zbadaniu jego skóry głowy za pomocą mikrokamery. Pozwala on nam ocenić kondycję włosów, stan skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych, stosowana metoda umożliwia nam dostarczenie białka i minerałów w celu pobudzenia mieszków włosowych i odrostu włosów. Skóra głowy jest pobudzana masażem oraz nacieraniem różnymi olejkami i esencjami pochodzenia naturalnego.

Łysienie głowy - leczenie

Łysienie głowy (łac. alopecia totalis) – utrata włosów na całej głowie. Głowa zarasta włosami, po co najmniej 8 miesiącach zabiegów trychologicznych.

Łysienie plackowate - leczenie

Łysienie plackowate (łac. alopecia areata) – jest chorobą skórną o przyczynie, której jak dotąd nie ustalono. Objawia się występowaniem ognisk wyłysienia, które są natury trwałej, lub tylko przejściowej, przy jednoczesnym braku zmian zapalnych na skórze w ich obrębie. Aż 2 punkty procentowe wszystkich pacjentów, którzy zgłaszają się do dermatologa, zgłasza się właśnie z tym problemem. Z racji rozległego miejscowego wyłysienia, schorzenie to może być przyczyną zaburzeń na tle psychologicznym, będących wynikiem braku akceptacji własnego wyglądu. Leczenie łysienia plackowatego trwa 6-12 miesięcy, podczas których wykonuje się odpowiednie zabiegi lecznicze. W naszej klinice leczymy łysienie typu męskiego (testosteronowego) oraz łysienie w okresie klimakterum u kobiet, tj. w okresie, w którym występują zaburzenia hormonalne. Nieprawidłowe działanie układu odpornościowego pacjenta jest podawana jako przyczyna łysienia plackowatego. W odpowiedzi na fałszywe sygnały wysyłane przez mózg, mechanizm obronny wykonuje działania skutkujące wypadaniem włosów. Problemy te często są powiązane z negatywnymi następstwami stresu.

Łysienie rozlane - leczenie

Łysienie rozlane (łac. alopecia diffusa) – łysienie rozlane to rodzaj łysienia telogenowego, ale powodujący o wiele większe ubytki niż typowe łysienie telogenowe, które usuwa włosy w drodze lekkiego, równomiernego przerzedzenia. Łysienie rozlane powoduje rozległe łyse place trudne do ukrycia. Jest to dość powszechny typ łysienia, także u kobiet.