Klinika Orising
Przywracamy życie Twoim włosom

Łysienie androgenowe u kobiet


Bardzo częstym problemem, z którym spotykają się nasi specjaliści jest wypadanie włosów u kobiet, które spowodowane jest wieloma czynnikami. Najczęściej problem ten dotyka pań po 70 roku życia, jednak dotyczy również osób, które nie skończyły 30 lat. Przeprowadzając badanie trychologiczne i wybierając skuteczną terapię, leczymy łysienie androgenowe u kobiet, które spowodowane jest działaniem hormonów. Stosujemy najlepsze środki i indywidualnie dobrane sposoby, co pozwala skutecznie rozwiązać problem z przerzedzeniami w centrum głowy, a także nadmiernie wysoką linią czołową.

Leczenie dotyczy również innych rodzajów łysienia, takich jak:

  • Telogenowe, które cechuje rozlane wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn, prowadząc do zmniejszenia ich gęstości. Nie prowadzi jednak do ich całkowitej utraty.
  • Anagenowe, które podobnie jak telogenowe powoduje rozlane wypadanie i dotyczy również odrastających włosów. Może prowadzić do całkowitego wyłysienia.
  • Plackowate (alopecia areata) – ogniskowe, nie objawiające się bliznowaceniem skóry, z którym borykają się również osoby młode.
  • Spowodowane bliznowaceniem, a więc całkowicie gładka skóra głowy, na której włosy nie wzrastają z mieszków.
  • Wynikające z nawykowego wyrywania włosów na podłożu psychicznym (tricho-tillomania).

Zajmujemy się również problemami z grzybicą skóry głowy, łagodząc stan zapalny, który odpowiada za wypadanie. Zmiany w takim wypadku wywołane są infekcją grzybiczną i konieczne jest zastosowanie odpowiednich leków.

Aby skutecznie poradzić sobie z powyższymi dolegliwościami, niezbędne jest badanie trychologiczne (trychoskopia), które przeprowadzamy przy wykorzystaniu nowoczesnych mikrokamer, umożliwiających powiększenie obrazu 200 razy.


Klinika ORISING Trychologia i Salon Fryzjerski C.H. PANORAMA

Al. Witosa 31 lok. 103A, 00-710 Warszawa, woj. mazowieckie

tel. (22) 858 33 44, e-mail: jolantatrzeciakowska@tlen.pl